Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

„Odblaskowe Wielogłowy”

W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa w Wielogłowach już po raz kolejny przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła” organizowanego przez:
Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie,
Małopolskie Kuratorium Oświaty,
Małopolski Urząd Wojewódzki oraz
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Jest to już X edycja tego konkursu, który ma na celu zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Akcja w naszej szkole przeprowadzana będzie w okresie wrzesień-październik. Zaplanowane atrakcje na ten okres to między innymi: konkurs plastyczny., konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla, przeprowadzony zostanie również zajęcia z wychowawcą dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz pogadanki zwracające szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas podróżowania i oczekiwania na busa szkolnego. Zostaną przeprowadzone także pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, oraz zostaną przygotowane przez uczniów naszej szkoły plakaty dotyczące bezpieczeństwa na drodze, spotkania z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej do aktywnego udziału.

Koordynatorzy:
Paulina Nawalaniec
Sylwia Szambelan
Agnieszka Opoka
Maria Pajor

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w klasach 0 -IV

Dnia 2 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019 /2020.
Inaugurację roku rozpoczęła msza święta o godzinie 9.00 odprawiona przez księdza Zygmunta Frączka. Po mszy szybko, bo zaskoczył nas deszczyk uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do szkoły. Na sali gimnastycznej nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Po zaśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klasy 3b pod kierunkiem pani Elżbiety Mozdyniewicz zaprezentowali montaż słowno-muzyczny nawiązujący do wydarzeń, które 80 lat temu nie pozwoliły dzieciom na rozpoczęcie nauki w szkole. Wtedy bowiem wybuchła II wojna światowa. Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Przerwany Marsz” zapraszając na inaugurację roku szkolnego tych wszystkich, którzy 1 września 1939 roku nie mogli rozpocząć nauki w szkole.
Po przedstawieniu pani dyrektor Daria Muzyczka zabrała głos, witając uczniów i życząc im sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Powodzenia w nowym roku szkolnym!

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

Znów jak przed laty nasz szkoła to Szkoła Podstawowa.Program artystyczny przygotowała klasa 6 i Pani Filipowska. Program przypomniał nam o bolesnej 80 rocznicy wybuch II Wojny Światowej.

001.jpg

Godło

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Certyfikat

logo cert

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

0726129
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
570
1432
20445
726129

Twoje IP: 35.171.146.16
2019-09-23 18:05