Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Ślubujemy…

2 czerwca to jeden z najważniejszych dni w karierze szkolnej klasy 1A. Rozpoczął się Mszą Św., a potem, już w szkole na sali gimnastycznej, miała miejsce najważniejsza jego część. Dzieci, odświętnie ubrane, trochę stremowane, ale z uśmiechem na twarzach, dzielnie przedstawiły program artystyczny. Potem, na Sztandar Szkoły, ślubowały: starać się być dobrymi uczniami i swoją nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, swoim zachowaniem dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę i jak dla niej pracować, być dobrymi Polakami i dbać o honor swojej Ojczyzny Rzeczypospolitej Polskiej, a Pani dyrektor szkoły każdego pasowała na ucznia naszej szkoły. Na koniec mali aktorzy przedstawili inscenizację „Rzepki” Juliana Tuwima. A potem były zdjęcia, prezenty, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i dużo radości, uśmiechu i szczęścia.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg

Ahoj, przygodo!!!

Czerwiec to miesiąc wycieczek klasowych. Zachęceni piękną, słoneczną pogodą i my zdecydowaliśmy się jeden dzień spędzić poza szkołą, na łonie przyrody. Wybór padł na niewielką miejscowość – Żmiącą. W pięknym parku mogliśmy się do woli wybiegać i pobawić na placu zabaw. Karmiliśmy pstrągi i głaskaliśmy kozy i baranki przechadzające się wolno między nami. Potem zaczęła się prawdziwa przygoda. Zwiedziliśmy stajnię ASSANYA i wiele dowiedzieliśmy się o życiu i zwyczajach koni. Odważniejsi z nas karmili koniki z dłoni i czyścili je specjalnymi szczotkami. Wszyscy zdecydowali się dosiąść tych pięknych zwierząt i pod opieką oczywiście, robiliśmy rundki na ujeżdżalni. Potem był grill i gra terenowa ze słodką niespodzianką. W drodze powrotnej do szkoły zatrzymaliśmy się przy sklepie i wycieczkę zakończyliśmy z lodami EKIPA. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domów.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg image005.jpg image006.jpg image007.jpg image008.jpg image009.jpg image010.jpg image011.jpg image012.jpg

Podsumowanie akcji charytatywnej

Szanowni rodzice, kochani uczniowie, drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły. Pragniemy z całego serca podziękować za Wasze ogromne zaangażowanie i liczny udział w akcji charytatywnej dla naszej absolwentki Martyny. Dziękujemy za całe mnóstwo rzeczy złożonych na loterię i kiermasze: fanty, książki oraz ciasta i inne wypieki. Dziękujemy za wszystkie zakupy dokonane na przygotowanych stoiskach. Dziękujemy za hojne datki do puszki, za pieniądze przekazywane indywidualnie i od całych klas. I dziękujemy za wszystkie życzliwe słowa kierowane pod adresem Martyny.
Po każdym dniu akcji z niedowierzaniem podliczaliśmy pieniądze, które wpływały, wzruszeni Państwa szczodrością. Zebrana kwota 11 517,14 zł dalece przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zostanie ona przekazana rodzicom Martyny w nadziei, że choć trochę pomoże w powrocie dziewczyny do zdrowia.
To co najbardziej chwyta za serce to niezwykła solidarność, jaką w tych dniach wykazała się cała społeczność szkolna. Już na samą wieść o akcji uczniowie, rodzice i nauczyciele zgłaszali chęć pomocy, a z każdym kolejnym dniem tych osób przybywało. Nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych w akcję. To dzięki Wam wszystkim osiągnęliśmy tak wspaniały efekt. Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania akcji!

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1651758
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
1215
13458
37050
1651758

Twoje IP: 3.235.223.5
2021-06-20 13:10