Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Bezpromilowo = bezproblemowo

16 stycznia w Wieliczce odbyło się uroczyste podsumowanie kampanii społecznej No promil No problem. Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy.
W ramach kampanii w naszej szkole odbyły się tematyczne lekcje wychowawcze, przygotowano gazetki szkolne, zorganizowano marsz ulicami Wielogłów oraz edukowano rodziców podczas spotkań z nauczycielami.
W Wieliczce uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody i dyplomy, które uzyskali za udział w konkursach. Na konkurs wpłynęło blisko 2 000 prac w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej, multimedialnej. Do grona laureatów jury wybrało 93 autorów nadesłanych prac z 23 małopolskich gmin.
Gratulujemy laureatom Aleksandra Kurzydło i Jakub Jawor oraz wyróżnionym: Martyna Kurzydło i Zuzanna Samek wraz z grupą (Julia Cisowska, Pajor Dominik, Kacper Szarek, Kacper Fałowski, Piotr Tadla).
Dziękuję także za współpracę pani Sylwii Szambelan.

image001.jpg

W naszej szkole wielki bal !

Karnawał to tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy, który odbył się 14 stycznia w naszej szkole był dla uczniów z klas 0-3 wydarzeniem długo wyczekiwanym. Można było spotkać na nim wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, myszki, zajączki …….., nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Barwne stroje oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Wszyscy bawili się znakomicie. Do tańca i uczestnictwa w zabawach i konkursach zachęcali animatorzy z Firmy ART CINEMA. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg image005.jpg image006.jpg image007.jpg image008.jpg image009.jpg image010.jpg image011.jpg image012.jpg

Do Betlejem nie jest daleko…
Kiermasz Bożonarodzeniowy
w Szkole Podstawowej w Wielogłowach

W Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Gizy w Wielogłowach w dniu 20 XII bieżącego roku tradycyjnie odbył się Bożonarodzeniowy Kiermasz, z którego dochód w całości zasili konto Fundacji im. Gizów działającej przy naszej szkole.
Wśród pięknych, ręcznie wykonanych ozdób świątecznych nie zabrakło stroików na wigilijny stół, ozdobnych świec, symbolizujących nadzieję, jaką przyniósł na świat Jezus Chrystus w Betlejemskim Żłóbku. Miniaturowe choinki wykonane wieloma technikami z różnorodnych materiałów z pewnością ozdobią niejeden dom, a białe anioły, małe i duże, będą przypominać mieszkańcom o tym wspaniałym czasie Świąt Bożego Narodzenia wypełnionym miłością, serdecznością i ciepłem.
Jak to na kiermaszu – pachniało i kusiło wiejskim jadłem: pierogami, przetworami z domowej spiżarni, korzennymi piernikami i ciastami upieczonymi przez nasze Mamy.
Jedną z większych atrakcji tegorocznego kiermaszu okazały się jasełka przygotowane przez aktorów-amatorów, Rodziców i Nauczycieli, a zaprezentowane na deskach sceny teatralnej wypożyczonej z Urzędu Gminy Chełmiec. Przedstawienie zatytułowane ,,Do Betlejem nie jest daleko” przypomniało licznie zgromadzonej publiczności znane sceny biblijne: wyczekiwanie Mesjasza przez pasterzy, Narodzenie Zbawiciela Świata, okrucieństwo Heroda, pokłon Trzech Króli, miłość i troskę Maryi i Józefa. W chóry anielskie wcieliły się dzieci z parafialnej scholi Boże Nutki, a z pomocą przyszła im absolwentka szkoły, stypendystka Fundacji, Wiktoria Pałka, która w końcowej scenie słowami piosenki zwróciła się do wszystkich zebranych, wszystkich nas, z orędziem ,,Choć tyle żalu w nas i gniew uśpiony trwa, przekażmy sobie znak pokoju, przekażmy sobie znak”. To wielkie przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane dzięki serdeczności i ogromnej pomocy Rodziców pod przewodnictwem Pani Agnieszki Grzegorzek. Proszę przyjąć nasze podziękowanie.

 Beata Szarata

nauczycielka Szkoły Podstawowej w Wielogłowach

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg image005.jpg image006.jpg image007.jpg image008.jpg image009.jpg image010.jpg image011.jpg image012.jpg

Godło

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Certyfikat

logo cert

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Licznik odwiedzin

0848662
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
442
3607
19009
848662

Twoje IP: 18.206.12.79
2020-01-22 14:47