Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

ZWYCIĘZKI WYJAZD UCZNIÓW KLASY 5A

Dnia 15.06.2022r. uczniowie klasy 5A wraz z wychowawcą klasy panią Edytą Piwowar udali się na wyjazd do kina na film i poczęstunek –niespodziankę. Wycieczka była Nagrodą Dyrektora Szkoły dla uczniów klasy 5A za najwyższą frekwencję w szkole. Uczniowie bardzo miło spędzili wspólnie czas. Dziękujemy za pomoc w opiece nad uczniami pani Janinie Dudczyk. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Dyrektor Moniki Oleksy za docenienie zaangażowania uczniów naszej klasy oraz nagrodę.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg image005.jpg image006.jpg image007.jpg image008.jpg image009.jpg image010.jpg

OSTATNIE LEKCJE JĘZYKA ANGIELSKIEGO – NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Kończymy rok szkolny, sercem i myślą mały człowiek jest już na wakacjach, więc i nauka podana w tradycyjny sposób jest trudniejsza. „Proszę Pani, możemy iść na pole?” – to pytanie, które zazwyczaj zyskuje negatywną odpowiedź, ale nie w tym tygodniu. Teraz to uczniowie usłyszeli takie zdanie od nauczyciela!
Cel lekcji wydawał się banalny: nazwanie podstawowych elementów najbliższego otoczenia. Ale ilość narzędzi do wykonania tej pracy była imponująca: pudełko kartonowe, telefon, dwa rodzaje aplikacji: jedna do identyfikacji roślin, druga do tłumaczeń, klej na gorąco, bristol, flamastry... I metody: podział pracy wg własnych talentów i chęci, współpraca, komunikacja, używanie narzędzi TIK.
Wnioski:
• nie każdy żółty kwiatek to mlecz (a właściwie mniszek lekarski), niedopałek papierosa brzmi podobnie jak część ciała, drewienko może być: gałązką, konarem, patykiem lub zdrewniałą łodygą – tutaj trwały długie dyskusje?
• dzieci szybko znajdują aplikacje potrzebne do wykonania pracy, ale potrzebują przewodnika jak je trafnie określić w wyszukiwarce
• niektórzy czują się dobrze w wykonywaniu prac typu używanie gorącego kleju, inni mieli obawy i wtedy potrzebna była asysta kolegów - specjalistów
• są wśród nas dzieci utalentowane w doborze kolorystyki i maja sporą intuicję w kwestii estetyki
• niektórzy uznali naszą pracę jako „zbieranie śmieci” – i maja prawo do takiej interpretacji
• lekcja na świeżym powietrzu to najlepsze, co może się przydarzyć w piękny dzień.
Będziemy kontynuować!

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg image005.jpg image006.jpg image007.jpg image008.jpg image009.jpg

KONKURS PLASTYCZNY ”BEZPIECZNE WAKACJE 2022”

Zbliżają się wakacje tak długo wyczekiwane przez dzieci. W związku z tym wychowawczynie klasy 2b i 3a przeprowadziły w swoich klasach pogadanki na temat: „Jak bezpiecznie korzystać z letniego wypoczynku w górach, nad wodą, w lesie”. Następnie uczniowie ustalili i zapisali zasady postępowania w różnych sytuacjach oraz wykonali plakaty, które zdobią gazetkę na korytarzu szkolnym.
Ponadto dla wszystkich klas O-III zostało zorganizowane spotkanie z policjantem. Podsumowaniem tego bardzo istotnego tematu był konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje 2022”. Został on rozstrzygnięty 14 czerwca.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Lena Janik z klasy 3a
II miejsce - Alicja Zwolenik z klasy 2b
III miejsce - Zofia Szczęsny z klasy 2b
Gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych, udanych i niezapomnianych wakacji!

Organizatorki: p. Elżbieta Mozdyniewicz i Bożena Zelek

image001.jpg image002.jpg image003.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

2147567
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
261
5320
1193
2147567

Twoje IP: 44.201.94.72
2022-07-02 08:39