Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

„Bezpieczna droga do szkoły”

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w szkole podstawowej w Wielogłowach pojawili się funkcjonariusze KMP w Nowym Sączu. Wśród najmłodszych dzieci przeprowadzili pogadankę na temat zagrożeń związanych z poruszaniem się po drogach. Spotkanie z stróżami prawa było dla dzieci dużą atrakcją, ponieważ prowadzone było w bardzo interesujący i atrakcyjny sposób. Funkcjonariusze poza omówieniem najważniejszych przepisów udzielali dzieciom praktycznych porad, ostrzegali przed zagrożeniami, radzili by unikać najbardziej niebezpiecznych miejsc w swoim regionie. Przypomnieli kodeks małego rowerzysty, zachęcali do noszenia elementów odblaskowych oraz udostępnili dla dzieci swój radiowóz.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg image005.jpg image006.jpg image007.jpg image008.jpg image009.jpg image010.jpg image011.jpg image012.jpg image013.jpg image014.jpg

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2021/2022

1 września uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły przywitała nowa dyrektor pani Monika Oleksy: ,, … mogę powiedzieć, że w pracy zawodowej robię to, co lubię. Jako rodzic, nauczyciel, ale i mieszkanka Sądecczyzny chciałabym, aby szkoła nie była postrzegana przez obecnie panujący pryzmat potencjalnego zagrożenia covid-19 i ewentualnych lekcji zdalnych, a była miejscem oddziałującym kulturalnie. Aby rodzice naszych uczniów przychodzili do szkoły nie tylko z obowiązku, ale także na liczne uroczystości, na których nasi uczniowie będą mogli zaprezentować swoje zdolności przed swymi opiekunami.
- W naszej szkole pragnę wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, celem podniesienia efektów nauczania. Wdrożyć nowe rozwiązania metodyczne służące do uzyskania wyższych osiągnięć edukacyjnych wychowanków; zarówno tych, którzy są bardzo zdolni jak i tych, którzy wymagają większej pomocy w opanowaniu treści programowej.

Pragnę zaznaczyć, że w celu wzbogacenia oferty dydaktycznej szkoły i lepszego przygotowania uczniów do dalszej edukacji, będę zabiegała o utworzenie klas profilowych takich jak matematyczna, językowa czy sportowa. Chciałabym, aby dzięki tym innowacjom uczniowie zauważyli, że między innymi przedmioty ścisłe mogą być ciekawe i przydatne w życiu. Ponadto, będę przy współpracy z organem prowadzącym, dążyła do ciągłego modernizowania infrastruktury szkoły.

Pani Monika Oleksy pracowała w Chełmcu, Trzetrzewinie i byłym Liceum Profilowanym w Podegrodziu jako nauczyciel matematyki, fizyki i informatyki. Poza pracą nauczyciela, pełni funkcję doradcy metodycznego w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli na powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki i m. Nowy Sącz. Odznaczona była Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Prywatnie ma męża, córkę i syna.

Życzę wszystkim uczniom, aby ciekawie i bezpiecznie spędzali czas w szkole. By dążyli do wyznaczonego celu i osiągali wiele sukcesów. Wam drodzy rodzice życzę dużo cierpliwości i spokoju oraz wielu powodów do dumy i satysfakcji. Drodzy państwo liczę na owocną współpracę.
Szanowni nauczyciele i pracownicy szkoły, życzę wam wytrwałości oraz zadowolenia z wykonywanej pracy.
Naukę w SP w Wielogłowach w obecnym roku szkolnym rozpoczęło w 17 oddziałach 384 uczniów. Dostępny dla nich będzie między innymi wielofunkcyjny obiekt sportowy ,,Orlik”, plac zabaw i siłownia. W szkole znajduje się również świetlica, gdzie zapewniona jest opieka dla dzieci i młodzieży oraz sala gimnastyczna.

Materiał własny SP w Wielogłowch

Nowy rok szkolny 2021/2022

NOWY ROK SZKOLNY 2021 2022

 

Jak co roku 1 września to ważna data dla uczniów i nauczycieli, bowiem to pierwszy dzień nowego roku szkolnego. Tym razem znów po wakacjach spotkaliśmy się w reżimie sanitarnym, ale wszyscy mamy nadzieję, że wróci do szkół normalność i będziemy się uczyć stacjonarnie. Póki co cieszmy się, że znów możemy być razem i w miłej atmosferze, z zachowaniem ostrożności, rozpocznijmy naukę, a szczęśliwe i radosne chwile wakacyjnego leniuchowania niech zostaną na długo w naszych wspomnieniach.
Poniżej prezentacja z tej okazji przygotowana przez uczniów i panią wychowawczynię klasy VIa.

Przy tej okazji należy również wspomnieć o dwóch ważnych wydarzeniach z historii współczesnej Polski, które zmieniły bieg historii świata. Otóż 1 września obchodzimy 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej (1939r.) była ona największą i najkrwawszą wojną w dziejach ludzkości, w której Polska poniosła największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych. A w dniu 31 sierpnia tegoż roku przypadła 41 rocznica (1980r.) podpisania Porozumień Sierpniowych i narodzin, pierwszego w komunistycznej Europie, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. To wydarzenie przyczyniło się do upadku komunizmu i zakończenia zimnowojennego podziału świata. Dzięki odwadze i determinacji strajkujących wówczas robotników zawdzięczamy dziś naszą wolność i niepodległość, o czym należy pamiętać.

Oprawę artystyczną - okolicznościowa gazetkę przygotowała Edyta Piwowar i Ewa Kamińska.

image001.jpg image002.jpg

Anna Turek
Kinga Sanocka

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1785825
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
1087
3617
23672
1785825

Twoje IP: 3.236.212.116
2021-09-21 17:40