Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2021/2022

1 września uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły przywitała nowa dyrektor pani Monika Oleksy: ,, … mogę powiedzieć, że w pracy zawodowej robię to, co lubię. Jako rodzic, nauczyciel, ale i mieszkanka Sądecczyzny chciałabym, aby szkoła nie była postrzegana przez obecnie panujący pryzmat potencjalnego zagrożenia covid-19 i ewentualnych lekcji zdalnych, a była miejscem oddziałującym kulturalnie. Aby rodzice naszych uczniów przychodzili do szkoły nie tylko z obowiązku, ale także na liczne uroczystości, na których nasi uczniowie będą mogli zaprezentować swoje zdolności przed swymi opiekunami.
- W naszej szkole pragnę wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, celem podniesienia efektów nauczania. Wdrożyć nowe rozwiązania metodyczne służące do uzyskania wyższych osiągnięć edukacyjnych wychowanków; zarówno tych, którzy są bardzo zdolni jak i tych, którzy wymagają większej pomocy w opanowaniu treści programowej.

Pragnę zaznaczyć, że w celu wzbogacenia oferty dydaktycznej szkoły i lepszego przygotowania uczniów do dalszej edukacji, będę zabiegała o utworzenie klas profilowych takich jak matematyczna, językowa czy sportowa. Chciałabym, aby dzięki tym innowacjom uczniowie zauważyli, że między innymi przedmioty ścisłe mogą być ciekawe i przydatne w życiu. Ponadto, będę przy współpracy z organem prowadzącym, dążyła do ciągłego modernizowania infrastruktury szkoły.

Pani Monika Oleksy pracowała w Chełmcu, Trzetrzewinie i byłym Liceum Profilowanym w Podegrodziu jako nauczyciel matematyki, fizyki i informatyki. Poza pracą nauczyciela, pełni funkcję doradcy metodycznego w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli na powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki i m. Nowy Sącz. Odznaczona była Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Prywatnie ma męża, córkę i syna.

Życzę wszystkim uczniom, aby ciekawie i bezpiecznie spędzali czas w szkole. By dążyli do wyznaczonego celu i osiągali wiele sukcesów. Wam drodzy rodzice życzę dużo cierpliwości i spokoju oraz wielu powodów do dumy i satysfakcji. Drodzy państwo liczę na owocną współpracę.
Szanowni nauczyciele i pracownicy szkoły, życzę wam wytrwałości oraz zadowolenia z wykonywanej pracy.
Naukę w SP w Wielogłowach w obecnym roku szkolnym rozpoczęło w 17 oddziałach 384 uczniów. Dostępny dla nich będzie między innymi wielofunkcyjny obiekt sportowy ,,Orlik”, plac zabaw i siłownia. W szkole znajduje się również świetlica, gdzie zapewniona jest opieka dla dzieci i młodzieży oraz sala gimnastyczna.

Materiał własny SP w Wielogłowch

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

2147513
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
207
5266
1139
2147513

Twoje IP: 44.201.94.72
2022-07-02 07:37