Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Nowa pracownia chemiczno – fizyczna

W dniu 7 kwietnia w Szkole Podstawowej w Wielogłowach do użytku oddana została nowa pracownia chemiczno – fizyczna. Innowacyjna – nowo wyposażona sala lekcyjna służyć będzie poszerzaniu zainteresowań i umiejętności uczniów.
Poprzez kreatywne myślenie, pracę zespołową oraz obsługę nowoczesnych narzędzi nasi uczniowie zdobędą umiejętności, dające im szerokie możliwości zawodowe. Głównym przesłaniem programu ,,Laboratoria Przyszłości” jest rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauki, techniki, inżynierii, sztuki, matematyki).
Uroczystego otwarcia pracowni dokonali: Wójt Gminy Chełmiec Pan Bernard Stawiarski, Radna Powiatu – Pani Barbara Szarota, Dyrektor szkoły Pani Monika Oleksy wraz z zaproszonymi gośćmi. Swoją obecnością na otwarciu tak znakomicie wyposażonej pracowni zaszczycili również Pan Radosław Potoczek – Dyrektor GZE, Radni Gminy Chełmiec Pani Iwona Kantor, Pan Paweł Basta, Pan Krzysztof Sowiński, a także przedstawiciele rodziców. Zaproszeni goście byli uczestnikami lekcji otwartej dotyczącej efektów towarzyszących reakcjom chemicznym w cukrach, którą zaprezentowała Pani Renata Filipowska.
Szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. W dobie ogromnego postępu technologicznego wzrost innowacyjności powoduje, że umiejętności matematyczne w obszarze nauk przyrodniczych szczególnie chemii i fizyki są priorytetowe.
Szkoła w Wielogłowach posiada pełen zakres wyposażenia potrzebnego do realizacji założeń rządowego programu „Laboratorium Przyszłości”. W pracowni znajduje się najnowsze dygestorium wraz z wszystkimi odczynnikami chemicznymi, nowy sprzęt multimedialny, drukarka 3D wraz z akcesoriami, nowa tablica akademicka, stoły warsztatowe z fotelami.
Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Chełmiec sala chemiczno – fizyczna została gruntownie wyremontowana i zyskała nowe oblicze. Całość zainwestowanych środków w przedsięwzięcie opiewa na 97 tyś. złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wspieranie rozwoju szkoły.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg image005.jpg image006.jpg image007.jpg image008.jpg image009.jpg image010.jpg image011.jpg image012.jpg image013.jpg image014.jpg image015.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

2147542
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
236
5295
1168
2147542

Twoje IP: 44.201.94.72
2022-07-02 08:11