Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Wycieczka do Krynicy-klasy I a i b

Relacja ucznia:
7 czerwca 2019 roku wybraliśmy się na całodniową wycieczkę autokarem. Plan wycieczki obejmował Krynicę i jej najciekawsze miejsca. Razem z nami jechały nasze panie wychowawczynie oraz nasze mamusie. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Zabawek, gdzie duże wrażenie na nas zrobiła wspaniała kolekcja zabawek z czasów naszych pradziadków, dziadków i rodziców. Korzystając z pięknej pogody zatrzymaliśmy się na deptaku koło Muszli koncertowej aby odpocząć i zjeść różne smakołyki przygotowane przez nasze mamusie. Następnie udaliśmy się do Pijalni na degustację wód leczniczych. Ku naszej radości w środku okazało się, że mają tam również pyszne lody. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie centrum uzdrowiska z miejscowym przewodnikiem, panem Witoldem. Przewodnik opowiedział nam bardzo ciekawie o historii Krynicy, a potem poprowadził nas parkiem krynickim i pokazał nam szereg zabytków m.in. Pomnik Nikifora Krynickiego, pomnik Adama Mickiewicza oraz stację kolejki linowej na Górę Parkową. Odwiedziliśmy również Leśne Sanktuarium
Matki Bożej Królowej Zdrojów Krynickich. Z pobytu przywieźliśmy mnóstwo pięknych pamiątek. Droga powrotna minęła nam bardzo szybko i przyjemnie. Była to najfajniejsza i najbardziej udana wycieczka.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg 008.jpg 009.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg

Godło

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Certyfikat

logo cert

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Zegar

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.

Czytaj więcej...

Pogoda

Licznik odwiedzin

0699955
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
280
418
6512
699955

Twoje IP: 18.206.15.215
2019-08-19 19:15