Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Nauczanie na ekranie w klasie I A

Kwarantanna to nie ferie, dlatego z myślą o dzieciach postanowiłam wykorzystać Internet do realizacji zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Wiem, że nie zastąpią one tradycyjnych lekcji, ale przynajmniej pozwolą dzieciom kontynuować naukę. Mam nadzieję, że taka forma pracy jeszcze bardziej zacieśni więzi rodzinne, gdyż pomoc osób dorosłych jest tu niezbędna.
Lekcje publikowane będą systematycznie na kanale YouTube, a linki do nich zostaną udostępnione rodzicom poprzez dziennik elektroniczny.

 

 

Zajęcia otwarte

Jak co roku w marcu, w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci rozpoczynających naukę w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2020/2021. Maluchy szybciutko i co nas mile zaskoczyło, także bez strachu usiadły w kręgu razem z panią Elą, zaczynając zajęcia od wierszyków o swoich ulubieńcach, zwierzętach. Szybko zapamiętały co mają powtarzać i przy okazji pokazywać i już po chwili z dużym zaangażowaniem współpracowały z panią Elą.
Rozbudzone emocje pozwoliły wyciszyć zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci najpierw układały domek z figur geometrycznych, a następnie przyklejały gotową budowlę na kartce papieru. Poradziły sobie z zadaniem bardzo dobrze, a wykonane prace z dumą przekazały na wystawkę.
Jak wszyscy wiemy, długie siedzenie nie jest zdrowe więc zaraz po zajęciach plastycznych nastąpiły kolejne, muzyczno – ruchowe. Dzieci zostały „porwane” do tańca przez panią Beatkę, która klasycznym „pociągiem” wyjechała z maluchami z klasy prosto na korytarz. Tam już do samego końca zajęć trwał śpiew i taniec, w którym uczestniczyli także rodzice dzieci.
Dzieciom i rodzicom zaprezentowano jedynie fragment zajęć, w jakich będą uczestniczyły przedszkolaki. Na „pełny pakiet” zapraszamy od września!

001.jpg

Mali konstruktorzy

We wtorek 25 lutego zajęcia w trzeciej klasie wyglądały nieco inaczej niż zwykle. Filip przyniósł do szkoły zestaw do budowania prostych urządzeń elektrycznych. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się jak ich kolega sprawnie i szybko montuje zestaw napedzający śmigiełko. Następne zestawy budowali już razem. Efektem pracy zespołowej małych konstruktorów były sygnały dźwiękowe: syreny i strzałów z karabinu, sygnał świetlny: świecąca żarówka oraz wspomniane na wstępie śmigiełko, które po drobnych modyfikacjach wzbiło się w górę, wzbudzając okrzyk zachwytu konstruktorów.
Czas nieubłaganie zbliżał się do końca lekcji, dzieci pogratulowały sobie i podziękowały za wspólną pracę.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1266625
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
70
5854
31477
1266625

Twoje IP: 3.238.62.144
2020-10-22 01:02