Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

POMAGAMY

Klasy 0 -3 włączyły się do akcji zbierania zakrętek na rehabilitację dla 11 - letniego Jakuba Wojciechowskiego, chłopca z porażeniem mózgowym, pozostającego pod opieką Sursum Corda (tam też można znaleźć szczegółowe informacje o Kubusiu). Dzięki zaangażowaniu wychowawców, dobremu sercu i wrażliwości uczniów i ich rodzin, udało się zebrać 7 stulitrowych worków zakrętek, które odebrała i przekazała rodzicom koordynatorka akcji p. Aneta Kruk. Uprzejmie dziękujemy! Dobro powraca!

CHWALIMY SIĘ

Dnia 5 lutego zawitali w progi naszej szkoły goście - współpracownicy pani profesor Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, którzy wspólnie z nią tworzą Nowosądecki Projekt Edukacyjny pt. Rozwijanie Zadatków Uzdolnień Matematycznych. W projekt zaangażowane są dwie klasy – 1 A oraz grupa „0”.
Tym razem to pierwszaki zostały poddane diagnozie, której wyniki zostaną zebrane i opracowane przez panią profesor, a wnioski przedstawione nauczycielom i rodzicom.
Uczniowie wykonywali szereg zadań matematycznych z wykorzystaniem przygotowanych wcześniej pomocy dydaktycznych. Prowadzący zajęcia obserwowali pracę dzieci i notowali swoje obserwacje. Za tydzień odbędzie się druga część diagnozy – tym razem indywidualna.
Jeśli na początku dzieciom towarzyszył lekki stres, to szybko minął, zastąpiony zaangażowaniem i aktywnością. Tym bardziej, że prowadzący pochwalili klasę pierwszą za wyjątkową dyscyplinę i wysoki poziom wiedzy i umiejętności matematycznych. Brawo pierwszaki!

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg image005.jpg image006.jpg

Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia to ważne daty dla każdego przedszkolaka. Dziadkowie, zaraz po rodzicach, są najważniejszymi osobami w życiu dzieci. Jeśli tylko nie będziemy przeszkadzać, wnuki dostaną od swoich dziadków wiele dobrego. Zabiegani, zapracowani rodzice często nie mają czasu, by z pełnym zaangażowaniem obejrzeć każdy listek na spacerze, obserwować chmury na niebie, czy zagnieść ciasto na pierogi z serem. A dziadkowie - tak.
Dziadkowie zapewniają ciągłość rodzinną. Mogą opowiedzieć wnukom o swoim dzieciństwie, o swoich rodzicach a ich pradziadkach. Wiedza na temat własnych korzeni jest bardzo ważna interesująca, a także buduje poczucie wspólnoty, przynależności. Dla starszych dzieci na pewno ciekawe będą historie o tym, jak żyło się dawniej, kiedy np. nie było jeszcze gier komputerowych ani telefonów komórkowych. Nie każdą wiedzę da się zdobyć w szkole czy dzięki książkom. Dziadkowie mogą dzielić się z wnukami mądrością i doświadczeniem, stać się skarbnicą wiedzy
o życiu i relacjach międzyludzkich. Obcowanie ze starszymi osobami uczy też dzieci naturalnego porządku świata, tego, że się starzejemy, czasem chorujemy, w końcu musimy również pogodzić się ze stratą kogoś bliskiego. Dziecko oswaja się z tymi procesami a także uczy tolerancji dla starości czy słabości. Nikt tak artystycznie jak babcia nie potrafi zaszyć dziury w spodniach, ani tak, jak dziadek zbudować karmnika dla ptaków. Babcia potrafi pielęgnować kwiaty, szyć kostiumy na bal a dziadek robić sztuczki karciane. Nagle okazuje się, że lalkę można wydziergać na szydełku, z kawałka materiału sprawić jej suknię, a dziadka uprosić o zrobienie dla niej domku ze sklejki. Dziś rodzice kupują większość tych rzeczy. Zanikają umiejętności robienia na drutach czy majsterkowania. W oczach dziecka będą to czynności wręcz magiczne.
Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia i pociechy z wnuków.

image001.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1520555
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
1011
9587
14426
1520555

Twoje IP: 3.238.88.35
2021-04-10 15:04