Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2019/2020

Jednym z podstawowych zadań Samorządu Uczniowskiego jest tworzenie warunków samorządności, partnerstwa, demokratycznych form współżycia i współodpowiedzialności za funkcjonowanie szkoły. Właśnie dlatego swoją działalność w bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy od wyborów do prezydium SU w dniu 2 października, które poprzedzone były dwutygodniową kampanią wyborczą, polegającą m.in. na złożeniu przez kandydatów u opiekunów list z podpisami osób popierających kandydaturę. W dniu wyborów każdy uczeń mógł oddać swój głos w sposób tajny, wrzucając kartę ze znakiem „x” przy nazwisku jednego kandydata do urny. I tak decyzją społeczności uczniowskiej skład prezydium przedstawia się następująco:
Przewodniczący: Paweł Czop – kl. VII a
Zastępca: Ewa Basta – kl. VI a
Sekretarz: Amelia Biegańska – kl. VII b
To właśnie oni będą „motorem” wszystkich działań SU w tym roku, jednak w organizację poszczególnych form aktywności włączać może się cała społeczność uczniowska, a przede wszystkim jej członkowie, których nazwiska widniały na kartach wyborczych.
Do zadań SU zalicza się również organizację konkursów i zabaw. W ostatnim dniu września z racji Dnia Chłopaka przeprowadzono wśród dziewcząt z klas IV – VIII i pań PLEBISCYT NA NAJBARDZIEJ KULTURALNEGO CHŁOPCA W SZKOLE. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, iż zasady dobrego wychowania i kultury osobistej najbliższe są HUBERTOWI LACH z klasy VII b. Na drugim miejscu znaleźli się ex equo Kacper Furtak i Paweł Czop. Trzecie miejsce zajął Jakub Próchnicki. Sporą liczbę głosów zdobyli także: Olgierd Uszko, Stanisław Zając, Dawid Sternal, Dominik Pajor, Jarosław Wiktorowski, Krzysztof Milan, Hubert Dąbrowski i Tomasz Klimkiewicz. Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, iż w dalszym ciągu będą stanowić dobry przykład dla swoich kolegów.
Laureaci plebiscytu otrzymali pamiątkowe dyplomy podczas apelu w dniu 10 października. Wówczas przedstawiono również skład prezydium SU, przypomniano uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie przerw oraz wygląd stroju uczniowskiego, jak również poinformowano o planowanych akcjach SU i zaproszono do współpracy wszystkich uczniów.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego
Szkoły Podstawowej w Wielogłowach
II okres 2018/2019

W II okresie roku szkolnego 2018/2019 Samorząd Uczniowski postawił przede wszystkim na urozmaicanie szkolnej rzeczywistości oraz udział w akcjach charytatywnych.
Zaraz po feriach rozpoczęliśmy liczenie funduszy zebranych w ramach corocznej akcji Góra Grosza, w którą włączyły się wszystkie klasy, jednak najbardziej hojni okazali się uczniowie klasy Ia, którzy uzbierali ponad 100 zł. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zasililiśmy konto fundacji Towarzystwo Nasz Dom pokaźną kwotą 507, 31 zł. Swoimi „groszami” wspomogła akcję również p. Piątkiewicz.
Podczas jednego ze spotkań na zlecenie p. dyrektor opiniowaliśmy kwestię zmiany przerw między lekcyjnych. Zdania były podzielone, jednak ostatecznie większość była na TAK.
2 luty to Dzień Pozytywnego Myślenia. Chcieliśmy, aby każdy w tym dniu się uśmiechnął. W tym celu uczennice klasy VI a Julia Madziar i Julita Leśniak zebrały od koleżanek i kolegów pozytywne myśli, które następnie były losowo wręczane innym. Dziewczynki rozdawały również uśmiechnięte buźki oraz wykonały gazetkę o tej tematyce.
W lutym odbył się również apel, podczas którego podsumowano konkurs na świąteczny wystrój sal, wręczono klasom dyplomy i nagrody za zaangażowanie w „Górę Grosza”, a także wyróżniono osoby szczególnie angażujące się w poszczególne działania SU w I półroczu.
Zadbaliśmy także o to, aby każdy, nawet ten najbardziej nieśmiały uczeń miał możliwość wyrażenia swojej sympatii w stosunku do koleżanki czy kolegi, organizując tradycyjną już „pocztę walentynkową”.
13 lutego odbyła się niezapomniana zabawa karnawałowa. DJ-ami byli – w klasach IV-VI Jarek Wiktorowski i Adam Berdychowski, a w klasach VII – VIII i III Gim Grzegorz Bogdanowicz, Kamil Olszewski i Michał Górczyk, który już po raz kolejny wypożyczył nam swój prywatny sprzęt. Oprócz muzyki były również zabawy integracyjne, które poprowadzili: w klasach młodszych Wiktor Tokarczyk, a w starszych Julia Hedwig oraz Martyna Baran. Tajne jury wyłoniło Króla i Królową balu, którymi zostali Agnieszka Czop i Wojciech Dominik.
Marzec upłynął nam pod znakiem przygotowań do Szkolnego Konkursu Piosenki Eurowizji, którego organizacji „zażądał” od opiekunów Dawid Sromek. To właśnie on był głównym organizatorem i prowadzącym całej imprezy, a także autorem pokazu mody, który odbył się w przerwie między występami. Świetnie przygotowane reprezentacje poszczególnych państw-klas swoimi występami oczarowały publiczność oraz komisję i przerosły wszelkie oczekiwania. Zwycięzcami w kategorii klas młodszych okazała się jednak klasa Vb, a w kategorii klas starszych VIII a. Impreza ta była okazją do ekspresji ukrytych talentów oraz pasji naszych uczniów. Wszystko to miało miejsce 21 marca w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny, natomiast zdjęcia z tego przedsięwzięcia zdobiły w kolejnych miesiącach gazetki SU.
Na przełomie marca i kwietnia wolontariusze naszej szkoły Kamila i Dawid Sromek, Julia Hedwig, Wojciech Dominik i Wojciech Słaby, przy wsparciu Julii Cisowskiej i Oliwii Twardowskiej przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie obiadów dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzownek na obiad – grosz do grosza”. Uczniowie przygotowali zdrowe posiłki i sprzedawali je podczas przerw, dzięki czemu uzbieraliśmy w sumie 210, 31 zł.
W maju członkowie SU pomagali przy organizacji II Gminnego Konkursu Języków Obcych, wykonując dekorację, plakaty i poczęstunek, natomiast w czerwcu wykonano tradycyjną gazetkę, na której wyróżnieni zostali uczniowie, którzy kończą w tym roku naszą szkołę, a wyróżniali się wysoką średnią ocen, pracą na rzecz szkoły, czy osiągnięciami w konkursach i zawodach.
W II półroczu zrezygnowano z tzw. „dnia kolorowego” ze względu na nie wywiązywanie się przez wielu uczniów z obowiązku noszenia mundurka szkolnego.
Opiekunowie:
Angelika Kasztelowicz
Franciszek Szarata

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg 008.jpg 009.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg

Kółko plastyczne

Tradycyjnie w naszej szkole prowadzone jest kółko plastyczne w ramach zajęć rozwijających zdolności i zainteresowania. Taką formę pracy własnej i rozwijania pasji w tym półroczu wybrali uczniowie z młodszych klas szkoły podstawowej. Uczniowie zapoznawali się od podstaw z tajnikami malarstwa, grafiki, rzeźby. Ich piękne wytwory można było podziwiać w galerii kółka plastycznego na korytarzu szkolnym.

001

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

2147512
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
206
5265
1138
2147512

Twoje IP: 44.201.94.72
2022-07-02 07:37