Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

PRACA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM
W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W I okresie roku szkolnego 2017/2018 zrealizowano wiele przedsięwzięć, a wszelkie działania i podejmowane wysiłki miały i mają na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego. We wrześniu został wybrany Zarząd SU w składzie:
Przewodnicząca – Małgorzata Zawiślan
Zastępca – Łukasz Zieliński
Sekretarz – Aleksandra Cisowska
Protokolant – Jan Dominik
Na pierwszych spotkaniach SU ustalono plan działań na cały rok szkolny, wówczas padł również pomysł wprowadzenia tzw. „dnia kolorowego”. Po akceptacji dyrekcji ustalono zasady funkcjonowania tego dnia.
Z okazji Dnia Chłopaka odbył się wśród dziewcząt „Plebiscyt na Najfajniejszego chłopaka”, który wygrał Łukasz Zieliński (III A). W tym dniu włożenie przez chłopców koszuli i krawata lub muszki zwalniało ich z odpowiedzi ustnych. Na początku października miał miejsce apel przypominający uczniom zasady BHP obowiązujące w szkole, a także informujący o planowanych akcjach. Z racji Dnia Edukacji Narodowej wykonano drobne upominki, do których dołączono karteczki z życzeniami dla nauczycieli. Z tej okazji odbył się również konkurs na najpiękniejszy plakat pt. „Dzień nauczyciela”.
Święto Zmarłych jak zwykle uczciliśmy zawożąc na groby zmarłych dyrektorów i patrona szkoły znicze oraz kwiaty, o które zadbały samorządy klasowe. W tym roku wiązanki i znicze zostały przez przedstawicieli SU dostarczone na groby osobiście.
We współpracy z SU SP oraz szkolnym Parlamentem zaplanowano i zorganizowano obchody Święta Szkoły. W ramach tego dnia odbyły się konkursy i zabawy, a zwycięska klasa otrzymała puchar dyrektora.
W listopadzie uczniowie gimnazjum doskonale bawili się podczas zabawy andrzejkowej, którą poprowadził nasz absolwent Robert Wiktorowski. Tańcom nie było końca, nie zabrakło także tradycyjnych wróżb.
Grudzień to miesiąc kiedy nasze myśli skupiają się wokół Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie już w dniu Św. Mikołaja mikołajkowy strój zwalniał uczniów Gimnazjum z odpowiedzi ustnych. Zorganizowano konkurs na najpiękniejszy świąteczno-zimowy wystrój sal lekcyjnych, a także zbiórkę pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”- zebrano łącznie 118,08 zł.
Przez cały rok szkolny klasy gimnazjalne rywalizują ze sobą pod względem zachowania, aktywności, zaangażowania w poszczególne akcje SU oraz czytelnictwa w ramach konkursu „Klasa z klasą”, który ma na celu integrację zespołów klasowych poprzez dążenie do wspólnego celu. Podsumowanie pierwszej tury konkursu pozwoliło na wyłonienie klasy:
- najaktywniejszej – III a
- najgrzeczniejszej – III b
- najbardziej zaangażowanej w szkolne akcje – III a
- czytającej najwięcej książek i zajmującej II miejsce we wszystkich innych kategoriach – II b
Punkty dla klas w poszczególnych kategoriach umieszczano co miesiąc na gazetce SU, a na początku lutego odbył się apel, podczas którego wyróżnione klasy otrzymały nagrody w postaci bonów na „niepytanie” i na „lekcję z filmem”. Zachęcamy do pracy nad swoim zachowaniem i do wzmożonej aktywności w drugim półroczu, ponieważ „Klasa z klasą” będzie tylko jedna a nagroda na prawdę warta zachodu. Powodzenia!

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg image005.jpg image006.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1163426
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
544
11485
13193
1163426

Twoje IP: 34.238.248.103
2020-08-08 08:22