Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Michał Zając z klasy 6a jako ministrant towarzyszył księdzu podczas wizyty duszpasterskiej u mieszkanki Ubiadu. Skromne warunki życia i sytuacja kobiety poruszyły serce chłopca, który postanowił jej pomóc. Zdecydował się oddać na ten cel pieniądze otrzymane podczas kolędy. Po rozmowie z panią wicedyrektor zorganizował na terenie szkoły sprzedaż ciast, które piekł on i jego koledzy wraz z rodzicami. Szukał również innych sposobów pomocy i starał się zaangażować jak najwięcej osób. W sumie uzbierano 380 zł. Za zebrane pieniądze została zakupiona żywność i środki czystości, a także pościel i ręczniki, które Michał i jego mama wraz z panią wicedyrektor zawieźli do pani z Ubiadu.
Tylko tyle. A może aż tyle. Bo to co nas najbardziej porusza w tej historii, to postawa chłopca tak różna od tej prezentowanej przez media i portale społecznościowe. Michał nie zawahał się przed udzieleniem pomocy. Co więcej, nie ograniczył się tylko do oddania swoich pieniędzy, szukał sposobów żeby zgromadzić więcej środków i poprawić sytuację kobiety. Był nawet gotów robić zbiórkę na nowy dach i podłogę, lecz okazało się, że aż taka pomoc nie jest potrzebna. Bezinteresowność chłopca, jego wrażliwość, zaangażowanie i ofiarność zasługują na podziw. I niezmiernie nas cieszą, że takich uczniów mamy w swojej szkole.
Pragniemy jednocześnie podkreślić, że od początku akcji szkoła była w stałym kontakcie z parafialnym oddziałem Caritas, który opiekuje się panią z Ubiadu, ofiarując m.in. paczki na święta. Konsultowano sposób pomocy, a potem ustalano listę zakupów, żeby produkty, które do niej trafią były faktycznie potrzebne. Warunki mieszkaniowe, chociaż skromne, nie wymagały większych napraw. Panie z Caritasu podkreślają, że samotna kobieta może liczyć również na stałą pomoc sąsiadów, którzy pomagają jej w codziennych sprawach. Od poniedziałku do piątku jest wożona do Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach, gdzie jada posiłki i ma zapewnioną opiekę. Co jakiś czas odwiedza ją również syn, który choć mieszka daleko, dba o to, by matce nie zabrakło np. drewna na opał. Do tych osób i instytucji dołączył również Michał. Zobaczył – pomógł. I to jest piękne.

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1163526
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
644
11585
13293
1163526

Twoje IP: 34.238.248.103
2020-08-08 09:27