Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Samorząd Szkolny w nowym roku szkolnym 2018/2019

W nowym roku szkolnym 2018/2019 działalność wznowił Samorząd Uczniowski. Ale po kolei… Jak wiadomo, pierwsza lekcja w każdej klasie wzbudza największe emocje, bowiem ci „naj. naj. naj.” chcą natychmiast wyborów „trójki klasowej”. Tak więc w każdym oddziale w sposób demokratyczny wybrano „władze klasowe”. Następnym etapem było pierwsze spotkanie Samorządu Szkolnego , na którym w formie „burzy mózgów” proponowano formy działalności w bieżącym roku szkolnym. Te szalone , niestety, będą musiały poczekać, zaś te mieszczące się w zakresie kompetencji Samorządu zostały przyjęte i zgłoszone Dyrekcji jako „Plan działalności SU na rok szkolny 2018/2019”.
Najciekawsze rozdanie miało się dopiero odbyć, a mianowicie wybór Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły wraz z Zarządem SU. Dwa tygodnie kampanii wyborczej, głównie plakatowej, miało dać możliwość wykazania się kreatywnością i pomysłowością kandydatów. Termin wyborów ustalono na poniedziałek 1 października.
30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. To święto stało się okazją do pierwszej wielkiej akcji naszych uczniów , a dokładnie uczennic. Połączone siły uczennic klasy V b Julki Cisowskiej, Julki Mordarskiej, Oliwii Twardowskiej oraz uczennic klasy 8 a : Martyny Baran oraz Kingi Kołat pozwoliły zorganizować i przeprowadzić konkurs na Gentelmana Szkoły. Dziewczynki każdej klasy głosowały na jednego kandydata, ten wybraniec danej klasy wziął udział w Finale Konkursu, który odbył się w piątek 28 września. Jurorki postawiły poprzeczkę bardzo wysoko, bowiem potencjalni gentelmani musieli wykazać się znajomością savoir vivre, kulturą osobistą, sprawnością fizyczną. Kandydaci podzieleni zostali na dwie kategorie : klasy I- V oraz starsi klasy VI , VII, VIII i klasy trzecie gimnazjum. Wszyscy kandydaci zaprezentowali się wyśmienicie! Tytuł Gentelmana Szkoły otrzymali : z klas młodszych Kacper Śmierciak kl.2c oraz Hubert Dąbrowski z klasy 5 b, zaś z klas starszych : Dawid Kudynowski kl. 8 a i Wojciech Słaby kl. III a gimnazjum. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięscy zaś drobne upominki , „bon na niepytanie” oraz przepiękne kotyliony „dżentelmen roku 2018” wykonane przez panią Agatę Kurzydło.
Poniedziałek 1 października był dniem wyborów Zarządu SU. W sposób demokratyczny, powszechny , tajny, równy głosowali uczniowie naszej szkoły . Podliczone zostały głosy i najwięcej otrzymał Grzegorz Bogdanowicz, kolejno Gabrysia Fornagiel, Nikola Koral- Majcher, Wojciech Słaby, Kamila Sromek i Dawid Sromek. To właśnie oni będą w nowym roku szkolnym pełnić odpowiednio funkcję przewodniczącego, zastępcy, sekretarzy, protokolanta i skarbnika SU. Gratulujemy i życzymy udanej współpracy w roku szkolnym 2018/2019.
Skład nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego działającego w Szkole Podstawowej w Wielogłowach został zaprezentowany w piątek 5 października na apelu. Społeczność klas IV – VIII SP i III Gim. mogła wówczas również wysłuchać informacji dotyczących wypełniania obowiązków szkolnych, zasad bezpieczeństwa panujących na terenie szkoły, przywilejów uczniowskich, organizowanych konkursach plastycznych i wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w ramach „Odblaskowej szkoły”, wznowieniu akcji zbiórki nakrętek oraz karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Wielogłowach. Na koniec apelu wręczone zostały nagrody dla Gentelmanów Szkoły. Opiekunowie SU zachęcili również uczniów do zapoznania się z tzw. „alfabetem dobrych manier” zamieszczonym na gazetkach SU.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg 008.jpg

Godło

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Certyfikat

logo cert

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Zegar

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.

Czytaj więcej...

Pogoda

Licznik odwiedzin

0699936
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
261
399
6493
699936

Twoje IP: 18.206.15.215
2019-08-19 18:54