Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Samorząd Szkolny w nowym roku szkolnym 2018/2019

W nowym roku szkolnym 2018/2019 działalność wznowił Samorząd Uczniowski. Ale po kolei… Jak wiadomo, pierwsza lekcja w każdej klasie wzbudza największe emocje, bowiem ci „naj. naj. naj.” chcą natychmiast wyborów „trójki klasowej”. Tak więc w każdym oddziale w sposób demokratyczny wybrano „władze klasowe”. Następnym etapem było pierwsze spotkanie Samorządu Szkolnego , na którym w formie „burzy mózgów” proponowano formy działalności w bieżącym roku szkolnym. Te szalone , niestety, będą musiały poczekać, zaś te mieszczące się w zakresie kompetencji Samorządu zostały przyjęte i zgłoszone Dyrekcji jako „Plan działalności SU na rok szkolny 2018/2019”.
Najciekawsze rozdanie miało się dopiero odbyć, a mianowicie wybór Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły wraz z Zarządem SU. Dwa tygodnie kampanii wyborczej, głównie plakatowej, miało dać możliwość wykazania się kreatywnością i pomysłowością kandydatów. Termin wyborów ustalono na poniedziałek 1 października.
30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. To święto stało się okazją do pierwszej wielkiej akcji naszych uczniów , a dokładnie uczennic. Połączone siły uczennic klasy V b Julki Cisowskiej, Julki Mordarskiej, Oliwii Twardowskiej oraz uczennic klasy 8 a : Martyny Baran oraz Kingi Kołat pozwoliły zorganizować i przeprowadzić konkurs na Gentelmana Szkoły. Dziewczynki każdej klasy głosowały na jednego kandydata, ten wybraniec danej klasy wziął udział w Finale Konkursu, który odbył się w piątek 28 września. Jurorki postawiły poprzeczkę bardzo wysoko, bowiem potencjalni gentelmani musieli wykazać się znajomością savoir vivre, kulturą osobistą, sprawnością fizyczną. Kandydaci podzieleni zostali na dwie kategorie : klasy I- V oraz starsi klasy VI , VII, VIII i klasy trzecie gimnazjum. Wszyscy kandydaci zaprezentowali się wyśmienicie! Tytuł Gentelmana Szkoły otrzymali : z klas młodszych Kacper Śmierciak kl.2c oraz Hubert Dąbrowski z klasy 5 b, zaś z klas starszych : Dawid Kudynowski kl. 8 a i Wojciech Słaby kl. III a gimnazjum. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięscy zaś drobne upominki , „bon na niepytanie” oraz przepiękne kotyliony „dżentelmen roku 2018” wykonane przez panią Agatę Kurzydło.
Poniedziałek 1 października był dniem wyborów Zarządu SU. W sposób demokratyczny, powszechny , tajny, równy głosowali uczniowie naszej szkoły . Podliczone zostały głosy i najwięcej otrzymał Grzegorz Bogdanowicz, kolejno Gabrysia Fornagiel, Nikola Koral- Majcher, Wojciech Słaby, Kamila Sromek i Dawid Sromek. To właśnie oni będą w nowym roku szkolnym pełnić odpowiednio funkcję przewodniczącego, zastępcy, sekretarzy, protokolanta i skarbnika SU. Gratulujemy i życzymy udanej współpracy w roku szkolnym 2018/2019.
Skład nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego działającego w Szkole Podstawowej w Wielogłowach został zaprezentowany w piątek 5 października na apelu. Społeczność klas IV – VIII SP i III Gim. mogła wówczas również wysłuchać informacji dotyczących wypełniania obowiązków szkolnych, zasad bezpieczeństwa panujących na terenie szkoły, przywilejów uczniowskich, organizowanych konkursach plastycznych i wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w ramach „Odblaskowej szkoły”, wznowieniu akcji zbiórki nakrętek oraz karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Wielogłowach. Na koniec apelu wręczone zostały nagrody dla Gentelmanów Szkoły. Opiekunowie SU zachęcili również uczniów do zapoznania się z tzw. „alfabetem dobrych manier” zamieszczonym na gazetkach SU.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg 008.jpg

Godło

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Certyfikat

logo cert

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Licznik odwiedzin

0811224
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
463
5687
11985
811224

Twoje IP: 18.210.23.15
2019-12-13 05:27