Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

W I okresie roku szkolnego 2018/2019 Samorząd Uczniowski nie próżnował…

...i pracował zgodnie z przyjętym we wrześniu planem pracy. Istotą działania były regularne spotkania z dziećmi i młodzieżą odbywające się przynajmniej raz lub dwa razy w miesiącu . Uczniowie mogli wypowiadać się i zgłaszać swoje propozycje, a także wyznaczane były konkretne zadania do wypełnienia. I tak w kolejnych miesiącach zrealizowano:
- we wrześniu: przeprowadzone zostały wybory opiekunów oraz Zarządu Samorządu Szkolnego, wybrano Gentelmana Szkoły w klasach młodszych i starszych,
- w październiku: uczniowie złożyli życzenia z okazji Dnia Nauczyciela
- wspólnie ze szkolnym kołem Caritas zapoczątkowano akcję „Nie kupuj – adoptuj – sterylizuj”, w ramach której odbyła się m.in. zbiórka karmy i innych potrzebnych produktów na rzecz schroniska zwierząt w Wielogłowach, zebrano kilkadziesiąt kilogramów produktów, które zostały zawiezione do schroniska,
- w listopadzie : uczniowie pamiętali o zmarłych pracownikach, dyrektorach i patronach naszej szkoły, delegacje młodzieży złożyły przyniesione przez poszczególne klasy kwiaty i znicze na grobach zmarłych w Nowym Sączu i Wielogłowach,
- przy dużym wsparciu i zaangażowaniu pań z nauczania wczesnoszkolnego przeprowadzona została akcja : Święto Jabłka, która miała wiele aspektów: wychowawczy, promujący zdrowy styl życia i patriotyczny,
- Samorząd Szkolny włączył się w obchody setnej rocznicy odzyskania Niepodległości, przygotowana została między innymi Familiada o tematyce patriotycznej i historii naszej szkoły,
- 21 listopada zorganizowana została Zabawa Andrzejkowa , osobno dla dzieci i młodzieży
- w grudniu : ogłoszono konkurs na najładniej ubraną klasę w wystroju świąteczno-bożonarodzeniowym, wykonano świąteczno- mikołajkową dekorację korytarza oraz zachęcano uczniów do oryginalnych strojów Mikołajowych,
- na przełomie grudnia i stycznia przeprowadzona została zbiórka pieniędzy w ramach corocznej akcji Góra Grosza – w akcję włączyły się wszystkie klasy, jednak najbardziej hojni okazali się uczniowie klasy Ia, którzy uzbierali ponad 100 zł. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zasililiśmy konto fundacji Towarzystwo Nasz Dom pokaźną kwotą 507, 31 zł.
Ponadto Samorząd Uczniowski dbał o gazetkę z aktualnościami na korytarzu , organizował apele informujące i dyscyplinujące uczniów oraz podsumowujące poszczególne akcje, odpowiadał na uwagi i potrzeby uczniowskie. Uczniowie, którzy szczególnie wyróżniali się swoją aktywnością podczas poszczególnych działań to: Dawid Sromek (VIIIb), Kamila Sromek i Julka Hedwig (IIIb GIM), Kinga Potoczek i Katarzyna Mróz (VII b), Julita Leśniak i Julia Madziar z kl. VI, Anna Baran, Zuzanna Słaby, Ewa Basta, Oliwia Gołąb (Va), Julia Mordarska, Julia Cisowska i Oliwia Twardowska (Vb) oraz Martyna Baran i Kinga Kołat z kl. VIII a. Liczymy na również owocną współpracę i aktywność w II półroczu bieżącego roku szkolnego.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg

Godło

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Certyfikat

logo cert

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Licznik odwiedzin

0811200
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
439
5663
11961
811200

Twoje IP: 18.210.23.15
2019-12-13 05:03