Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

„Ludzie, ludzie, ludzie... Oj, rzeczywiście, gdyby przedmioty umiały mówić, to wiele powiedziałyby o nas...”

XV jubileuszowa edycja konkursu literackiego „Złota Stalówka” rozstrzygnięta

Konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół w Wielogłowach cieszył się, jak zawsze, zainteresowaniem uczestników. W literackich zmaganiach wzięło udział 80 gimnazjalistów z 11 szkół powiatów: nowosądeckiego i limanowskiego. W tym roku uczniowie mierzyli się z opowiadaniem, którego temat brzmiał: „Użycz przedmiotom swojego głosu, niech wypowiedzą się o kondycji współczesnego świata i człowieka.” Jury na czele z redaktorem Jerzym Widłem przyznało 6 nagród głównych i 8 wyróżnień.
I miejsce zajęła Joanna Motyka z Gimnazjum nr 11 w Nowym Sączu, autorka opowiadania „Stop! Zatrzymać się”. Na miejscu II uplasowała się Julia Dąbrowska z Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu. III miejsce zajęła Anna Mróz z Gimnazjum nr 3 z Nowego Sącza. Przyznano również miejsca: IV (Natalia Kwoka - Wyżycka – Gimnazjum Podegrodzie), V miejsce (Tomasz Piękoś - Gimnazjum Podegrodzie), VI miejsce (Gabriela Stachoń- Gimnazjum nr 11 w Nowym Sączu). Wśród wyróżnionych znaleźli się: Kamila Filipek – Gimnazjum Ujanowice, Gabriela Janik – Gimnazjum Jazowsko, Gabriela Chochorowska – Gimnazjum Podegrodzie, Wiktoria Kochanek – Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu, Weronika Bogucka – Gimnazjum Podegrodzie, Sandra Groń – Gimnazjum Podegrodzie, Aleksandra Mróz – Gimnazjum Jazowsko, Katarzyna Grońska – Gimnazjum Jazowsko.
Uczestnicy konkursu pokusili się o ciekawe obserwacje i ocenę ludzkich zachowań. Głęboka refleksja życiowa, zawarta w pracach, jest wręcz wołaniem o miłość, bliskość drugiego człowieka, w tym członków rodziny. To również rozważania, jak w dzisiejszym świecie, mimo telefonów komórkowych, trudno jest nawiązać kontakt z drugim człowiekiem.
Składamy serdeczne podziękowania opiekunom przygotowującym młodych literatów do tegorocznej edycji konkursu. Ukłony w stronę Pań: Iwony Szlag, Pauliny Zarzeki, Agaty Nawojowskiej, Moniki Weremczuk, Barbary Margasińskiej, Ewy Ciułkowskiej, Alicji Gałęziowskiej, Renaty Bałuki, Anny Sezanowicz, Marii Miki, Małgorzaty Janur, Rozalii Grońskiej, Edyty Mysior

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1823834
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
683
5710
26960
1823834

Twoje IP: 3.236.253.192
2021-10-22 06:45