Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Do połowy świata

Wielogłowy - Europa Zachodnia- Afryka Zachodnia – Ameryka Południowa- Wielogłowy)

Pod koniec stycznia gościliśmy w szkole naszego absolwenta, Kamila Kamińskiego, który, realizując marzenie swojego życia, obszedł, objechał, częściowo opłynął i wreszcie obleciał połowę świata tam i z powrotem (na razie).
Kiedy kilkanaście miesięcy temu (podróż trwała blisko trzy lata) dowiedziałam się od Rodziców Kamila o jego nietypowej (jak dla mnie) wyprawie, byłam dla niego pełna podziwu, ale powiem szczerze – niezbyt zaskoczona. Kamil już jako uczeń gimnazjum przejawiał nietuzinkowe zainteresowania i dojrzałość nad wiek. Chętnie dyskutował, często asertywnie bronił swoich racji i miał… zdanie.
Korzystając z okazji chwilowego pobytu Kamila w Polsce, zaprosiliśmy go do szkoły, a on opowiedział nam o swojej podróży ,,do połowy świata”, głównie o krajach Ameryki Południowej. Podczas spotkania z parlamentarzystami (gospodarzem imprezy był Parlament Szkoły), gimnazjalistami i uczniami klas szóstych Kamil zaprezentował młodzieży alternatywę dla życia biernego, czasu spędzonego przed komputerem i z telefonem, wzbogacając swoją historię pięknymi zdjęciami i filmikami.
Muszę przyznać, że momentami mówił jak rasowy belfer, np. zwracając uwagę na ogromną rolę znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Przyznał, że jako uczeń nie doceniał możliwości oferowanych przez szkołę, choćby w postaci nauczania dwóch języków – angielskiego i niemieckiego. Dziś, z oczywistych względów, te zaległości nadrobił, o czym mogliśmy się przekonać na własne uszy. Kamil zapewnił nas również, że choć zło jako agresywne i głośne wydaje się dominować w świecie, więcej jest jednak dobrych i porządnych ludzi, którzy chętnie niosą pomoc potrzebującym, dzielą się przysłowiową kromką chleba i dachem nad głową!
Kamilu, bardzo dziękujemy, że przyjąłeś nasze zaproszenie, było nam miło zobaczyć Cię po …tylu latach. Pozostaje nam życzyć Ci, abyś obszedł, objechał, opłynął i wreszcie obleciał świat tak, jak zrobili to niegdyś Bolek i Lolek – czyli

dooooooooooooookoła!

Beata Szarata

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1785699
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
961
3491
23546
1785699

Twoje IP: 3.236.212.116
2021-09-21 16:19