Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Jak czasem jest, jak powinno być zawsze!

We wtorek, 31.01.br., parlamentarzyści z naszej szkoły debatowali w Rytrze na temat właściwych postaw uczniowskich. Wycieczka zwieńczyła wytężoną pracę wybranych, zaangażowanych parlamentarzystów, którzy w I okresie roku szkolnego udzielali się w wielu akcjach, m. in. Adopcji Serca, rocznicy śmierci I. J. Paderewskiego, Spacerze ze Sztandarem, spotkaniu z absolwentem – podróżnikiem- Kamilem Kamińskim. Za wysiłek, często niezauważony, wszystkim dziękujemy, a tych, którzy zechcieli pracować w naszym Parlamencie, ale nie ujawnili jeszcze swoich talentów – zachęcamy do większej aktywności!
Ze względu na mroźną aurę w tym roku nie odważyliśmy się na kuligowe szaleństwo, ale po krótkim ognisku na świeżym powietrzu…(brrrrrrrrrrrrrrrrrr), przed ryterską karczmą, usmażyliśmy pyszne kiełbaski i rozgrzaliśmy się gorącą herbatą.
Równie gorąca jak herbata okazała się debata (rym niezamierzony) poprzedzona pracą w grupach. Z pomocą opiekunów wycieczki: P. Arlety Izworskiej, P. Haliny Krawczyk, P. Lilianny Nazimek i p. Beaty Szaraty parlamentarzyści przygotowywali się do dyskusji na temat właściwych postaw uczniowskich.
Dyskursowi parlamentarzystów przewodził Marszałek – Karol Kołat, który na wzór obrad sejmowych pilnował porządku i udzielał prawa głosu. Nikt nie miał wątpliwości, które postawy uczniowskie są godne naśladowania, a których przynajmniej parlamentarzyści, jako szkolna elita, promować nie powinni. Rozmowa dotyczyła zachowania w klasie, w korytarzu, podczas szkolnych uroczystości i w czasie wycieczek.
Cieszy fakt, że chociaż w sferze teorii wszyscy byliśmy zgodni, teraz przyszedł czas, by słuszne założenia stały się naszą codzienną praktyką, czego sobie, wszystkim uczniom i Państwu życzę.

Beata Szarata

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1785726
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
988
3518
23573
1785726

Twoje IP: 3.236.212.116
2021-09-21 16:42