Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Lekcja samorządowa Parlamentu Szkolnego w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu

Członkowie Szkolnego Parlamentu z Zespołu Szkół w Wielogłowach w dniu 4 kwietnia 2017r.wyjechali wraz z opiekunami do Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu na lekcję samorządową.
Celem wyjazdu było dalsze zapoznawanie się ze strukturą władzy samorządowej oraz poznanie pracy Pana Starosty i Pani Radnej Powiatowej z naszej miejscowości. Najpierw parlamentarzyści zwiedzili zabytkową salę obrad w Ratuszu Sądeckim, gdzie mogli poznać historię herbu Nowego Sącza oraz ciekawe wydarzenia z historii Ratusza- siedziby władz miejskich. Pani przewodnik przedstawiła rodzaje zadań, które stoją przed Prezydentem Miasta i niektórymi wydziałami Urzędu Miasta, i życzyła nam sukcesów w dalszej edukacji.
Następnie uczniowie udali się do budynku Starostwa Powiatowego, gdzie przywitani zostali przez Pana Starostę Marka Pławiaka i Panią Radną Marię Szarotę. Uczniowie po krótkim powitaniu chętnie zadawali pytania Panu Staroście o jego pracy i czy sprawowanie tak ważnej funkcji jest trudne i jakich wymaga przygotowań a nawet wyrzeczeń. Oczywiście uczniowie otrzymali satysfakcjonujące odpowiedzi od bardzo pozytywnie ustosunkowanego do dzieci i młodzieży Pana Starosty. Spotkanie przebiegało w merytorycznej i bardzo miłej atmosferze. Tematem dalszego spotkania było przedstawienie pracy i zadań powiatu dotyczących wielu aspektów życia społecznego przez Dyrektora Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Andrzeja Zarycha. Uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki, za które jeszcze raz dziękujemy. Na zakończenie wyjazdu wszyscy zjedli smaczne lody zasponsorowane przez Panią radną Marię Szarotę i pełni wrażeń wrócili do szkoły.
Dzięki poszerzeniu wiedzy na temat struktury władzy samorządowej miasta i powiatu nasi parlamentarzyści zdali sobie sprawę, jak trudno jest czasem podejmować decyzje dotyczące innych ludzi, funkcjonowania urzędów, aby wszystkim żyło się lepiej, zdrowiej i bezpieczniej.
Dziękujemy za serdeczne przyjęcie uśmiech i serce.
http://www.powiat.nowy-sacz.pl/pl/samorzadowa-lekcja-ze-starosta

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg 008.jpg 009.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1785792
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
1054
3584
23639
1785792

Twoje IP: 3.236.212.116
2021-09-21 17:27