Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Wycieczka do Sejmiku Małopolskiego w Krakowie

Zgodnie z przyjętym planem pracy Parlamentu Szkolnego 20.11.2017 r. odbyła się wycieczka członków Parlamentu do Krakowa. Mimo zapowiadającej się zimowej aury w optymistycznych nastrojach wyruszyliśmy do siedziby Urzędu Marszałkowskiego na ulicy Racławickiej w stolicy małopolski, gdzie czekał na nas Radny Sejmiku Małopolskiego Pan Witold Kozłowski. Po powitaniu, zajęliśmy miejsce na balkonie, skąd mogliśmy obserwować XIII sesję sejmiku rozpoczętą stukiem laski marszałkowskiej i prowadzoną przez przewodniczącą Panią Nowogórską. Sesja dotyczyła bardzo ważnych spraw tj. budżetu województwa na następny rok.
Przed rozpoczęciem sesji słuchaliśmy koncertu orkiestry górniczej w galowych strojach z kopalni „Janina” jednej z dwóch kopalń węgla kamiennego na terenie naszego województwa. Występ górników odbył się z okazji zbliżającego się święta Barbórki i zakończony został życzeniami dla górników.
W czasie naszego pobytu mogliśmy zobaczyć jak wygląda urząd marszałkowski, jak wygląda porządek obrad sejmiku i praca radnych sejmiku małopolskiego oraz flaga i godło sejmiku małopolskiego.
Po krótkim posiłku udaliśmy się na Wawel najważniejsze miejsce dla wszystkich Polaków, zwiedzaliśmy Katedrę Wawelską, Groby Królewskie, Muzeum Katedralne i podziwialiśmy Kraków z wieży katedry, gdzie znajduje się Dzwon Zygmunta. Po zakupie pamiątek w dobrych nastrojach wróciliśmy do naszej miejscowości ubogaceni w nową wiedzę o pracy sejmiku małopolskiego i historii wielkich Polaków.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg 008.jpg 009.jpg 010.jpg 011.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1155649
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
359
3708
5416
1155649

Twoje IP: 18.204.55.168
2020-08-04 04:55