Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Bal Wszystkich Świętych

14 listopada bieżącego roku w naszej szkole po raz pierwszy odbyła się zabawa pod nazwa Bal Wszystkich Świętych organizowana przez Parlament Szkoły. W założeniu miała ona stanowić alternatywę dla imprez typu hallowen, dlatego jej uczestnicy mogli przebrać się za swojego patrona lub innego ulubionego świętego. Na tę propozycję odpowiedziało kilkoro uczestników balu, m. in. Kacper Śmierciak i Kuba Śmierciak z klasy IIc, którzy włożyli odpowiednio stój św. Franciszka oraz św. Marcina. Wielkiego świętego z Asyżu znamy doskonale, zaś św. Marcin wg hagiografów podzielił się z żebrakiem połową płaszcza, która do niego należała. Druga cześć odzienia stanowiła własność Rzymu, zatem św. Marcin oddał wszystko, co miał, by wspomóc biedaka. Doskonały wybór!
Zabawa miała charakter dyskoteki, jednak dzięki kreatywności parlamentarzystów szybko przerodziła się w imprezę z różnorodnymi zabawami, konkursami, m. in. o tytuł Królowej i Króla Balu.
Ponieważ tancerze reprezentowali różne grupy wiekowe, wyłoniono dwie zwycięskie pary: Oliwia Grzegorzek i partnerujący jej Filip Płachta oraz Paulina Słaby wespół z Nikodemem Bogdanowiczem zdobyli złote korony i tytuł Królowej i Króla Balu Wszystkich Świętych Anno Domini 2018! Gratulujemy!
Zabawa nie mogłaby się odbyć, gdyby nie uczniowie klasy VIII b – Grzegorz Bogdanowicz i Kamil Olszewski, którzy przygotowali oprawę muzyczną i poprowadzili dyskotekę. Dziękujemy! Zaangażowane parlamentarzystki – Emilia Baranowska i Wiktoria Maziarz upiekły pyszne ciasta, które osłodziły zabawę! Dziękujemy! Do akcji mającej na celu wsparcie parlamentu włączył się uczeń klasy IV a Gabriel Gudin –Golonka, który zainteresował tancerzy firmowymi gadżetami. Dziękujemy! Wszystkim tańczącym, sprzedającym , grającym, świecącym , przebranym za świętych, Rodzicom, którzy wyrazili zgodę i pomogli przybyć na zabawę, a potem bezpiecznie wrócić do domu jej uczestnikom –dziękujemy! Jeszcze raz wszystkim tym, którzy kupili piękny bilet wstępu - przygotowanie, druk i dystrybucja Dawid Jawor i Karolina Jawor (dziękujemy!) - DZIĘKUJEMY!
Jak wszyscy – miewamy wzloty i upadki, lepsze i gorsze dni, ale kto śledzi nasze działania, musi zauważyć, że ,,…dzieje się…”. Chcemy razem pracować, uczyć się, organizować i bawić. Czekamy na ciekawe pomysły, pomoc w organizacji, wszystkie ,,Złote Ręce”, które pomagają czynić dobro, zwłaszcza w świątecznym czasie, zbliżającym się do nas szybkimi krokami.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1785705
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
967
3497
23552
1785705

Twoje IP: 3.236.212.116
2021-09-21 16:23