Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

A W WIELOGŁOWACH BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W naszej szkole 31 października 2019 został zorganizowany przez Parlament Szkolny Bal Wszystkich Świętych Holy Wins „Świętość zwycięża”, jako alternatywa dla obcego naszej kulturze Halloween.
Nasz bal rozpoczął się pochodem dzieci ubranych w stroje świętych i aniołów do kościoła parafialnego, gdzie przywitał nas ksiądz proboszcz. Modlitwy do Pana Jezusa Miłosiernego i Wszystkich Świętych prowadził ksiądz Fabian Grębski. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem udaliśmy się przed kościół, tam ksiądz przeczytał modlitwy ułożone przez dzieci skierowane do Wszystkich Świętych i patronów z prośbami o błogosławieństwo i podziękowaniami za wszystko co od Boga otrzymują. Kulminacyjnym momentem było wypuszczenie białych balonów ku niebu, które były symbolem tych modlitw. Szkoda , że tak szybko nasze balony zniknęły w przestworzach niebieskich i na nic zdało się wpatrywanie w niebo.
Następnie dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami udały się do szkoły, gdzie uroczystym polonezem rozpoczął się wspaniały bal. Sunęły w korowodzie najróżniejsze pary, zdawało się jakby anioły i święci fruwali w chmurach. Choreografia tańca została dokładnie przygotowana wcześniej przez główne prowadzące bal Amelię i Julię. Dalsze zabawy przy dźwiękach muzyki religijnej i nie tylko prowadziły parlamentarzystki z klasy 7b. Oczywiście nie zabrakło piosenki Arki Noego „Taki duży taki mały może świętym być…”do której dołączyli się rodzice ”. Chcielibyśmy podziękować przewodniczącej Rady Rodziców Pani A. Grzegorzek za pomoc i przygotowanie dla rodziców kącika kawowego oraz rodzicom, którzy upiekli pyszne „anielskie ciasta”. które można było smakować i spożywać w specjalnie przygotowanej na ten cel sali.
Podczas balu odbywały się liczne konkursy i zabawy w zgadywanki np. „ sms od świętego”, „wywiad ze świętym”, „poznaj świętego po atrybucie jego”, w których dzieci wykazały się znajomością życia świętych postaci. Najwięcej emocji wzbudził konkurs na najładniejsze przebranie za świętego. Tutaj nasz ksiądz Fabian i jury miało trudny orzech do zgryzienia, bo przygotowanie dzieci do zaprezentowania swojej postaci było na najwyższym poziomie. Wspaniale prezentowały się wszystkie dzieci. Na szczególne uznanie zasłużyły przebrania: Św. Stanisława Kostki, Św. Rity, Św. Jana Pawła II, Św. Franciszka, Św. Marcina Św. Ksawerego, Bł. Karoliny Kózkówny, Św. Marii Magdaleny, Św. Królowej Jadwigi, Św. Weroniki, Św. Matki Teresy z Kalkuty oraz Św. Anny, w którą to postać wcieliła się Pani Lilianna Nazimek. Serdecznie dziękujemy księdzu Fabianowi i siostrze katechetce za wspólna zabawę i zaangażowanie, rodzicom za podjęcie naszej inicjatywy, przygotowanie strojów dzieciom, poczęstunku oraz uczniom z Parlamentu Szkoły za działanie na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego.
Na zakończenie zatańczyliśmy wspólnie taniec belgijski i w serc pokoju z uśmiechem udaliśmy się do domów. W ferworze zabawy może były jakieś niedociągnięcia ale święci też nie zawsze byli ideałami w życiu codziennym zanim udał się im osiągnąć świętość. Myślimy, że taka forma spędzania wolnego czasu będzie uczyła dzieci wzajemnej zabawy, miłości i tolerancji. Uczniowie dzięki poznaniu żywotów świętych, uczczą się postawy miłości do bliźniego i szacunku dla drugiego człowieka i pamięci o tych co odeszli. W najbliższym czasie będzie również wystawa o świętych, którzy zasłużyli się dla naszej Ojczyzny.
Opiekunowie Parlamentu Szkolnego: E. Kamińska , B. Szarata, L. Nazimek, H. Krawczyk

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg 008.jpg 009.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 015.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg 021.jpg 022.jpg 023.jpg 024.jpg 025.jpg 026.jpg 027.jpg 028.jpg 029.jpg 030.jpg 031.jpg 032.jpg 033.jpg 034.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1711282
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
280
6044
43424
1711282

Twoje IP: 18.206.76.226
2021-07-29 06:02