Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

W czasie obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Parlament Szkolny zorganizował spotkanie z Panem Tomaszem Wolnikiem absolwentem naszej szkoły i pasjonatem historii I wojny światowej. Jest on również uczestnikiem rekonstruowanych bitew i odkrywcą historii dawnych wojennych cmentarzy w Beskidach Zgromadzeni parlamentarzyści i uczniowie szkoły zainteresowani historią i militariami wysłuchali opowiadania o walkach w czasie I wojny na Sądecczyźnie, bitwie gorlickiej i pod Limanową. Obejrzeli prezentację multimedialną, filmy i mało znane zdjęcia z czasów wojny. Szczególne zainteresowanie wzbudził strój naszego gościa będący wierną repliką munduru żołnierza armii austriackiej, który mogli nosić nasi pradziadkowie walcząc na różnych frontach I wojny oraz wojskowe oporządzenie, jakie nosił żołnierz jak walczył na froncie. Chętnie odpowiadał na pytania młodszych i starszych uczestników dzieląc się swoja bogatą wiedzą na ten temat. Uświadamiał uczniom, że w życiu ważne są pasje i zainteresowania, które warto w sobie rozwijać. Cieszymy się dzięki poznaniu sylwetki i zainteresowań absolwenta szkoły w Wielogłowach została uczniom w ciekawy sposób przybliżona historia związana z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz ofiar przeszłych pokoleń, które przyniosły nam wolność.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1711311
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
309
6073
43453
1711311

Twoje IP: 18.206.76.226
2021-07-29 06:46