Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Akcje i projekty w roku szkolnym 2014/2015


WYCIECZKA DO CIĘŻKOWIC DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

28 maja 2015 roku wybrani, uzdolnieni przyrodniczo uczniowie szkoły podstawowej z klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach oraz rezerwatu przyrody „Skamieniałe Miasto”. Wycieczka była dla uczniów nagrodą za ich wysokie wyniki w nauce z przyrody i finansowana była w ramach projektu realizowanego przez Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach wraz z Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice pt. „Unikalne walory Doliny Rzeki Białej wartością społeczną i ekonomiczną regionu”.
Podczas zajęć przyrodniczych uczniowie uczestniczyli w prezentacji ekspozycji stałej nowoczesnego interaktywnego Muzeum Przyrodniczego, brali także udział w interaktywnym spektaklu nt. przyrody i zagrożeń rzeki Białej Tarnowskiej w batyskafie oraz lekcji przyrody w postaci trójwymiarowego filmu o rzece Białej Tarnowskiej. Niezwykłą atrakcją była także wizyta w Rezerwacie Przyrody „ Skamieniałe Miasto”. Na koniec organizatorzy przygotowali dla nas poczęstunek w postaci kiełbasek, które dzieci samodzielnie piekły nad przygotowanym ogniskiem. Opiekę nad grupą sprawowali Renata Filipowska, Joanna Grydyk i Janusz Rojek.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg


"Wielogłowscy EKOLODZY najlepsi w gminie Chełmiec"

21 maja 2015 roku w Januszowej odbył się jak co roku Gminny Konkurs Ekologiczny dla szkół podstawowych i gimnazjów pt. „Jeden wspólny świat” pod patronatem Wójta Gminy Chełmiec przy współpracy Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Krakowie Oddział w Nawojowej, Nadleśnictwa Stary Sącz, Sądeckich Wodociągów, oraz Banku Ochrony Środowiska z Oddziałem w Nowym Sączu. Celem konkursu było : poszerzenie wiadomości z zakresu ochrony środowiska wśród młodzieży, rozwijanie wrażliwości i chęci działania na rzecz ochrony środowiska oraz kształtowanie pozytywnego i odpowiedzialnego stosunku młodzieży do środowiska przyrodniczego. Nasz wielogłowski zespół szkół reprezentowali: Karol Kołat i Patryk Pajor ze szkoły podstawowej oraz Katarzyna Daniel i Jan Gargas z gimnazjum.
Patryk Pajor zajął I miejsce, a Karol Kołat II. GRATULUJEMY.
Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający ich poziom wiedzy ekologicznej, po czym uczestniczyli w pokazie sadzenia młodych drzewek. Podczas konkursu zaprezentował się także zespół cheerleaderek z Januszowej. Wszyscy uczniowie zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi, dyplomami i sadzonkami drzew.

001.jpg 002.jpg


"Wojewódzki konkurs ekologiczny - sukces Karola kołata"

Słowa Jana Pawła II: „Dar panowania nad przyrodą winniśmy wykorzystać w poczuciu odpowiedzialności, świadomości, że jest to wspólne dobro ludzkości” były myślą przewodnią Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego pt.” Na Ratunek Ziemi”. Nad konkursem honorowy patronat objęli Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Zbigniew Wojas – Wójt Gminy Gdów, Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty. Celem konkursu było propagowanie wiedzy przyrodniczej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych uczniów, wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów, uwrażliwianie na piękno otaczającego świata, dostrzeganie realnego zagrożenia życia na Ziemi oraz zrozumienie konieczności ochrony środowiska. Naszą szkołę reprezentował Karol Kołat – uczeń klasy VIa. Karol dzielnie podjął zmagania przyrodnicze i uzyskał zaszczytne VI miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za tak wielki sukces.

001.jpg


"Konkurs o tytuł - super zbieracza"

W miesiącu listopadzie i grudniu 2014 roku, w naszej szkole odbył się konkurs o tytuł SUPER ZBIERACZA. Celem tego konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy otaczającego środowiska i wzbudzenie aktywności uczniów do podejmowania działań w celu jego ochrony. Uczniowie zbierali zużyte baterie.
W Wielkiej Zbiórce zużytych baterii wzięło udział 68 uczniów naszej szkoły. Łącznie zebrano aż: 5753 baterii.
Gimnazjum|: 1847
Szkoła Podstawowa: 433
Klasy 0: 491
Klasy I: 1660
Klasy II: 335
Klasy III: 987
W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe (gry planszowe i edukacyjne, książki i atlasy przyrodnicze, akcesoria biurowe itp.)
Zwycięzcom serdecznie gratuluję i dziękuję za aktywne włączenie się do ekologicznej akcji.
Klasy 0 - Matusik Paweł - klasa OA
Klasy I - Tokarczyk Wiktor - klasa IB
Klasy II - Kożuch Krystian - klasa IIB
Klasa III - Baranowska Emilia - klasa IIIB
Klasy IV - VI - Sromek Kamila - klasa VB
Klasy I - III - Cisoń Kamil - IIA, Janikowska Katarzyna - IIB
dodatkową nagrodą dla zwycięzców jest także ocena celująca z aktywności (zgodnie z PZO z biologii i przyrody)

 


"ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO"

Uczniowie gimnazjum ZS Wielogłowy brali udział w projekcie pro – zdrowotnym „Żyj smacznie i zdrowo”. Celem programu jest przekazanie uczniom szkół gimnazjalnych, zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do pierwszych eksperymentów w kuchni i wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków oraz zwrócenie ich uwagi na ważne problemy społeczne takie, jak marnowanie żywności, energii czy wody. Realizując program odbyły się lekcje biologii i zajęć technicznych z „Żyj smacznie i zdrowo” przedstawiające zasady żywieniowe w przystępnej formie. Okazuje się, że wystarczy zmienić nawyki żywieniowe, by zapomnieć o zmęczeniu czy trudnościach z nauką oraz wzmocnić uczniowską odporność. W szkole i poza szkołą chcemy uczyć , jak można żyć i smacznie i zdrowo. Uczniom udostępniano materiały – zdrowe przepisy na potrawy, które nie tylko mogą wykonać samodzielnie, ale przede wszystkim z pożytkiem dla własnego zdrowia. Zgłębiali wiedzę teoretyczną w praktyce na zajęciach technicznych. Uczniowie gimnazjum mogli także zweryfikować swój stan zdrowia i wiedzy o profilaktyce układu pokarmowego ,z danymi ogólnopolskimi charakteryzującymi młodzież w ich wieku. Okazuję się, że nasza młodzież nie tylko posiada wystarczającą świadomość na temat zasad prawidłowego odżywiania się, jak również przewyższa swoich rówieśników w skali ogólnopolskiej.

001.jpg


Etap rejonowy KONKURSU BIOLOGICZNEGO i przyrodniczego


Do etapu rejonowego konkursu przyrodniczego pt. Skarby przyrody i ich ochrona zakwalifikowało się dwóch uczniów SP tj. Karol Kołat i Michał Tarczoń, a do konkursu biologicznego w Gimnazjum zakwalifikował się Adam Tarczoń. SERDECZNIE GRATULUJĘ.
etap rejonowy konkursu przyrodniczego: 15 styczeń 2015
etap rejonowy konkursu biologicznego: 16 styczeń 2015
TRZYMAJCIE KCIUKI ZA SWOICH KOLEGÓW :)

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1785878
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
1140
3670
23725
1785878

Twoje IP: 3.236.212.116
2021-09-21 18:07