Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

„Hałas WSZYSTKIM szkodzi”

W naszej szkole dbamy o zdrowie wszystkich uczniów i pracowników szkoły. W celu zwiększenia świadomości na temat szkodliwości hałasu na zdrowie człowieka zostały przeprowadzone tematyczne zajęcia edukacyjne w klasach 0-3 szkoły podstawowej oraz przeprowadzany jest konkurs pt. Hałas wszystkim szkodzi. Nauczyciele dyżurujący przyznają klasom punkty ujemne lub dodatnie, oceniając w ten sposób ich zachowanie podczas przerw. Koordynacje nad tym projektem sprawuje p. Daria Szarata.

Hałas jest jednym z najniebezpieczniejszych wrogów człowieka. Hałas ma ujemny wpływ na zdrowie, zmniejszają wydajność pracy, utrudniają wypoczynek i koncentrację. Stałe oddziaływanie hałasu kumuluje się jak promieniowanie i wpływa na cały organizm - na narząd słuchu, system nerwowy, powoduje zaburzenia snu i trawienia, zmiany akcji serca, ciśnienia krwi oraz rytmu oddychania.
Hałas jest szkodliwy dla zdrowia; stały i uciążliwy hałas męczy nas psychicznie i fizycznie, pogarsza nasze samopoczucie. Głośne dźwięki mogą nie tylko przeszkadzać w spokojnym śnie i uniemożliwić odpoczynek, ale uporczywy i uciążliwy hałas może również osłabić naszą koncentrację, wyzwolić agresję.

001.jpg 002.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1785737
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
999
3529
23584
1785737

Twoje IP: 3.236.212.116
2021-09-21 16:48