Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

BEZPROMILOWO i na podium

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii społecznej Trzeźwa Małopolska „NO PROMIL – NO PROBLEM”. Głównym celem kampanii było ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób kierujących pojazdami pod wpływem środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, dopalacze) oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.
W ramach tej kampanii w dniu 17 października 2017 r. na terenie Gminy zorganizowano marsz poparcia trzeźwości na drogach. Uczniowie 16-tu szkół pod nadzorem szkolnych koordynatorów kampanii i wychowawców z samodzielnie wykonanymi transparentami przedstawiającymi ideę kampanii, maszerowali ulicami swoich miejscowości. Wraz z funkcjonariuszami sądeckiej policji oraz straży gminnej zatrzymywali pojazdy, wręczając kierowcom i przechodniom ulotki, naklejki, baloniki, listy dzieci do kierowców, byli świadkami badania trzeźwości kierowców. Akcja ta spotkała się z wielką życzliwością kierowców oraz wzbudziła wielkie zainteresowanie zarówno kierowców jak i przechodniów.
Uczniowie także brali udział w konkursie: „Kultura i odpowiedzialność”. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie/opisanie kulturalnego zachowania na drodze, kierowcy/ pasażera/pieszego, w taki sposób, aby wykazać, że kulturalne zachowanie przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników dróg.
Na konkurs napłynęło około 2000 prac. Na liście laureatów znalazło się aż 5 uczniów naszej szkoły, którzy w nagrodę dostali pamiątkowe dyplomy oraz gadżety z logo kampanii, ponadto laureaci zostali nagrodzeni przez Wójta Gminy Chełmiec voucherami na kwotę 150 zł do sklepu Martes Sport oraz słodyczami.
Serdecznie gratuluję, oto zwycięzcy:
Filip Nowak - 0a
Aleksandra Kurzydło – 5b
Kinga Kołat (Baran Martyna, Słaby Paulina, Duda Oliwia) – 7a
Julia Mordarska – 4b
Weronika Hat – 5a

001.jpg 002.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1155674
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
384
3733
5441
1155674

Twoje IP: 18.204.55.168
2020-08-04 05:10