Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Współpraca miedzynarodowa


 

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT JĘZYKOWY
„CHRISTMAS TRADITIONS”

W 2017 r. nawiązano współpracę międzynarodową z PSD im. Karola Wojtyły w Linden, w stanie New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Wówczas wspólnie przeprowadziliśmy dwa różne projekty tj., językowy oraz charytatywny. Po sukcesie wspomnianych przedsięwzięć postanowiliśmy kontynuować naszą współpracę.
W okresie wrzesień – styczeń grupa uczniów z klasy 5a oraz 6a we współpracy z rówieśnikami ze Stanów podjęła się realizacji kolejnego językowego wyzwania – projektu o tematyce świątecznej. Naszym celem było porównanie typowych polskich i amerykańskich tradycji, związanych z obchodami świąt Bożego Narodzenia. Zanim jednak do tego doszło obie grupy poznały się wzajemnie oraz swoje pasje i zainteresowania, nakręcając krótkie filmiki video, którymi się wymieniliśmy. Następnie uczniowie z obu krajów nawiązali bliższe relacje poprzez wymianę mailową. Na podstawie zebranych informacji stworzyliśmy świąteczne lapbooki, plakaty a także prezentację multimedialną oraz dwa krótkie filmy video podsumowujące nasze działania.
W projekcie wzięli udział: Oliwia Grzegorzek, Martyna Kantor, Kamil Kożuch, Tomasz Klimkiewicz i Szymon Wcześny z klasy 5a oraz Ewa Basta, Karolina Nieć, Martyna Pakosz i Sylwia Szkaradek z klasy 6a. Wspomniani uczniowie zasługują na ogromne wyróżnienie bo wykazali się nie tylko dużą odwagą, przełamując barierę językową ale również włożyli bardzo dużo wysiłku, zaangażowania i pracy aby powstały tak bogate „wytwory” naszej współpracy. W szczególności słowa uznania należą się Szymonowi Wcześnemu, który jest autorem jednego z filmików podsumowujących projekt oraz Karolinie Nieć i Martynie Pakosz za opracowanie pięknej prezentacji.
Ale to nie koniec wyzwań! Nasi uczniowie mają w planach rozwijać nowe znajomości oraz szlifować język w grupie konwersacyjnej, założonej przez p. B. Konieczny -nauczycielkę języka angielskiego a efekty naszych projektowych działań można obejrzeć poniżej.
Pomysł i realizacja projektu: Bogusława Konieczny, nauczycielka języka angielskiego.

 

prezentacja

Wytwory nszego projektu - trezentacja pptx

film

Link do filmu podsumowującego prijekt - mp4

 

Organizator konkursu:
Bogusława Konieczny

Opiekunowie grupy amerykańskiej: p. Agnieszka Czajkowska
p. Sylwia Witkowska

POLSKO-AMERYKAŃSKA
ŚWIĄTECZNA AKCJA CHARYTATYWNA

1

W ramach współpracy polsko-amerykańskiej w naszej szkole, w okresie listopad-grudzień 2017r. zorganizowano wspólną akcję charytatywną mającą na celu obdarować odrobiną szczęścia tych najbardziej potrzebujących, aby i oni mogli poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie zależało nam na tym, aby prezenty świąteczne sprawiły radość dzieciom. Z tego względu przygotowane paczki zawierały przede wszystkim zabawki, gry planszowe, słodycze oraz przybory szkolne.

Jako szkolny koordynator ze strony polskiej oraz w imieniu rodzin serdecznie dziękuje uczniom, rodzicom oraz dyrekcji Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Karola Wojtyły w Linden, a w szczególności paniom: Agnieszce Czajkowskiej, Dorocie Mazurkiewicz oraz Edycie Tarnawskiej za wielkie serca i ogromne zaangażowanie w całe przedsięwzięcie. Pragnę też gorąco podziękować Pani Dorocie Majoch, za wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu akcji.

001.jpg 002.jpg 003.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

2147526
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
220
5279
1152
2147526

Twoje IP: 44.201.94.72
2022-07-02 07:56